Facebook BIP

Aktualności

Rok po otwarciu budynku Teatru

Teatr Miejski w Otwocku, ul. Armii Krajowej 4.
pt. 15
19.00 Premiera spektaklu "Otwock calling"
Sztuka w wykonaniu aktorów ATM im. St. Jaracza w Otwocku. reż. Marta Dylewska
Spektakl "Otwock calling" jest przedsięwzięciem eksperymentalnym. Podejmujemy w nim próbę nawiązania dialogu z uczestnikami nocnego życia Otwocka. Bohaterowie spektaklu mierzą się z wyobcowaniem, samotnością i niespełnieniem. To młodzi ludzie, których widujemy codziennie na ulicach naszego miasta. To ci, którzy giną w odmętach kilku dobrze znanych otwocczanom miejsc, oferujących schronienie nocnym markom.
Tego wieczoru teatr zamieni się w klub nocny.
Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy nie boją się eksperymentów w teatrze i głośnej muzyki klubowej. To świetny „before” przed piątkową i sobotnią imprezą.
Reżyseria : Marta Dylewska
Współpraca: Fabian Kocięcki
Kostiumy: Dorota Kocięcka
Występują:
Mateusz Goławski, Bartłomiej Jesiotr, Dominik Kawka, Emilia Lasecka, Aleksandra Wasilewicz, Adrian Wojciechowski
Spektakl przeznaczony jest dla widzów, którzy ukończyli 16 lat.
*BILETY 15/20zł
dostępne od dnia 20.11.2017r

sb. 16
19.00 "Koncert Myslovitz ze świąteczną nutą"
Wydarzenie w ramach Świątecznego weekendu w rok po otwarciu Amatorskiego Teatru Miejskiego im. S. Jaracza w Otwocku.
Myslovitz to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Gdy zaczynali w połowie lat 90. uznawani byli ze swoim gitarowym graniem za głęboką alternatywę. Dziesięć lat później pół polski nuciło przeboje Myslovitz. W 2012 roku zespół zostawił wokalista i lider Artur Rojek, zastąpił go Michał Kowalonek.
*BILETY 60/70 zł
/w zależności od rzędu/
dostępne od dnia 14.11.2017r

nd. 17
10.00-16.00
Kiermasz Bożonarodzeniowy /skwer przy Teatrze/
Ogólnomiejski kiermasz świąteczny:
• Stoiska wystawowe
• Promocyjne
• Handlowe
*WSTĘP WOLNY

11.00
XI MIEJSKI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
W Przeglądzie mogą brać udział:
- dzieci uczęszczające do otwockich przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 0 -VII)
- dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 0-VII) przygotowane przez ogniska muzyczne i placówki kultury
Kategorie wiekowe:
- dzieci 3- i 4-letnie, - dzieci 5- i 6-letnie, - dzieci z klas I-III, - dzieci z klas IV-VII
Zakwalifikowanie do przeglądu odbywa się poprzez nadesłanie karty uczestnictwa do dnia 01.12.2017 r. Zgłoszenia należy składać osobiście w siedzibie Organizatora (Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2), wysyłać pocztą na adres Organizatora (Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2, 05-400 Otwock) lub wysyłać mailem na adres: muzeum@otwock.pl.
*WSTĘP WOLNY

16.00
Bożonarodzeniowy spektakl dla dzieci
„Mikołajki- Zapominajki”
Na chwilę przed rozpoczęciem corocznej wyprawy z prezentami, na Biegunie pojawia się wieść, że Święty Mikołaj zaginął- święta odwołane !!! Oczywiście to nie może się wydarzyć, dlatego do akcji wkracza dwójka biegunowych przyjaciół: Śnieżynka Katarzynka i Reniferek Raperek. Wspólnie z Dziećmi rozpoczynają MISJĘ OCALENIA Świąt Bożego Narodzenia próbując rozwikłać zagadkę zaginięcia i… przywrócić pamięć Świętemu Mikołajowi. Spektakl oparty na autorskim scenariuszu, pisanym językiem pełnym humoru, trafiającym do najmłodszych Widzów. Spektakl okraszony jest piękną muzyką i autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów, a dzieci poprzez świetną zabawę uczą się, że w Świętach Bożego Narodzenia najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem, pomaganie innym i przepełniająca nasze domy miłość.
*BILETY 15/20 zł
Dostępne od 13.11.2017 r.
Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem
Po spektaklu zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Św. Mikołajem.
Każdy uczestnik będzie miał jedyną w swoim rodzaju możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Św. Mikołajem!, W ciągu kilkunastu sekund każde dziecko otrzyma do ręki gotowe zdjęcie całkowicie za darmo.
Zdjęcia wykona "Jak to się robi - studio fotografii kreatywnej"- Anna Fijałkowska&Maciej Łabudzki

19.00
Spektakl "Letni Dzień" Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów Teatru Old Timers Garage.
Co by było gdyby Robin Williams, Steve Jobs i Amy Winehouse spotkali się gdzieś w kosmosie, po śmierci? Gdyby mieli szansę na rozmowę, która nigdy nie miała miejsca? Każdy na skraju istnienia, swoistego życia bez celu, co według Sławomira Mrożka, to “najgorsze, co może spotkać człowieka”.
Sztuka “Letni dzień” z ’83 roku to obraz współczesny, z pogłębionymi postaciami Uda (Marek Pituch), Nieuda (Jakub Wons) oraz Damy (Anna Mucha), gdzie każdy z bohaterów postanawia odebrać sobie życie. Czy rzeczywiście chcą tego dokonać, czy tylko wyzwać los na pojedynek? Podczas starcia mężczyzn pojawia się ona - Dama, z pozoru zagubiona, w istocie staje się dla niech ucieleśnieniem ideału kobiety. Kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania? Czy my kierujemy swoim losem, czy może los nami? A może wszystko jest tylko dziełem przypadku.
Wykonawcy: Anna Mucha, Marek Pituch,
Jakub Wons, reżyseria: Olga Chajdas
Spektakl dla osób dorosłych
*BILETY 40/50 zł
Dostępne od dnia 23.10.2017r

wt. 19 9.30/11.00/12.30
"Grudniowy gość"- Bożonarodzeniowy spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Banasiów
Napisał Wojciech Banaś, muzyka Malwina Wochna, Produkcja Agnieszka Banaś.
Grudzień. Codziennie, po zachodzie słońca, kiedy niebo stawało się intensywnie niebieskie, na conocny spacer wyrusza niezwykła i magiczna rodzina. Tatuś Jaskrawość i mama Lśnienie pokazywali maleńkiej Iskiereczce miejsca gdzie, już za chwilę i samodzielnie, będzie musiała zapalić maleńkie lampeczki. One to oświetlą drogę i poprowadzą wprost do tych, którzy niecierpliwie czekają na niezwykłego i tajemniczego gościa. Trudne to zadanie i nie wolno się pomylić. Pomoże jej w tym Świetlik – on ma spis wszystkich, do których musi trafić grudniowy gość. Na niebie lampeczki same układają się w piękną aleję, ale na ziemi? Wszystkie krzaczki są do siebie podobne, bardzo dużo drzew, można się łatwo zgubić. Najpierw złą drogą poszedł Świetlik i wpadł do norki, w której mieszka krasnoludek Odludek. Iskiereczka bez Świetlika też pogubiła drogi. Noc się niedługo skończy, a światełka jeszcze nie rozstawione. A te, które udało się postawić kot Psot, tak dla zabawy, przestawia i miesza. A te, których kot nie zauważył, ptak Dziwak kradnie. Zrobił się taki bałagan, że nawet pory roku i miesiące się pogubiły. Kto posprząta ten bałagan? Może krasnoludek Odludek wreszcie zatęskni za grudniowymi świętami?
Czy Iskiereczka i Świetlik ustawią światełka?
Czy Iskiereczka wróci do swoich rodziców?
Czy Grudniowy Gość trafi do tych, którzy na niego czekają?
Czy wiemy po co zapalamy lampki na choince?
Spektakl dla dzieci 4-10 lat
*BILETY 15 zł
/grupy zorganizowane/
Rezerwacja: 607 745 060

Wróć do aktualności

Nasze placówki

Newsletter

Dom Kultury +