Facebook BIP

Aktualności

18 lat ze Spitsbergenem - spotkanie z polarnikami. Klub SMOK, 08.12 godz. 20.00

"18 lat ze Spitsbergenem" - to spotkanie z mieszkającymi w Otwocku polarnikami: Krzysztofem Michalskim, Olą Hołda-Michalską i Mają Michalską. Wieczór pełen zdjęć i opowieści wstęp wolny.
Informacje o bohaterach imprezy:
Wyspy Svalbardu leżą na Morzu Arktycznym, w połowie drogi pomiędzy Skandynawią a biegunem północnym. Nazwa Svalbard oznacza "zimne wybrzeża". Spitsbergen "wyspa ostrych szczytów" jest największą z wysp archipelagu. O tym jak różnorodny jest to obszar i o tym, że mogą być z nim związane i "ciepłe" wspomnienia opowiedzą Maja, Ola i Krzysztof Michalscy.
Krzysztof Michalski - geolog- geofizyk, polarnik - pracownik Instytutu Geofizyki PAN, "zimownik" z Hornsundu (Polska Stacja Polarna w Hornsundzie, Południowy Spitsbergen), założyciel i współwłaściciel biura "Narval-ekspedycje polarne". Od 2002 roku koordynował i kierował ponad trzydziestoma projektami ekspedycji naukowych, komercyjnych i prywatnych w rejonach Svalbardu, Grenlandii i Islandii. Do jego najciekawszych projektów należą naukowe ekspedycje paleomagnetyczne w odległe rejony Svalbardu zorganizowane w latach 2002-2013 (Sørkapp, Ziemia Torella, Zachodnie Wybrzeże Spitsbergenu, Ny Friesland, Nordaustlandet) oraz zimowa ekspedycja kajakowa "Wschodnie Wybrzeże Svalbardu 2015".
Ola Hołda-Michalska - plastyk i geolog - obecnie grafik w Instytucie Paleobiologii PAN. Współwłaścicielka polarnego biura podróży Narval-ekspedycje polarne. Od lat zafascynowana Daleką Północą. Ma na koncie m.in. zimowe (narciarskie) wyprawy do Hornsundu (rok 2002), najwyższy szczyt Svalbardu - Newtontoppen (rok 2014) oraz Pętlę Centralnego Spitsbergenu (rok 2016). Brała udział w jesiennym trawersie Lodowców Torella (rok 2004). Uczestniczyła w letnich badaniach geologicznych w rejonie Fiordu Hornsund (Brepollen).
Maja Michalska - lat 11,5. córka polarników ;) Ma za sobą ponad dziesięcioletnie doświadczenie w przygotowywaniu wypraw polarnych oraz dwie letnie wyprawy w rejon Centralnego Spitsbergenu. Miłośniczka lodowców, reniferów oraz wydrzyków.

Wróć do aktualności

Nasze placówki

Newsletter

Dom Kultury +