OCK - plan naszego działania

Głównym przedmiotem naszych działań jest zwiększenie zainteresowania kulturą i sztuką, szczególnie wśród dzieci i osób młodych, które —jak wiadomo — nie zawsze są pozytywnie nastawione na tego typu inicjatywy. Naszym celem było stworzenie miejsca, do którego mieszkańcy będą przychodzić z chęcią, aby odpocząć od problemów dnia codziennego, zaczerpnąć odrobiny relaksu, kultury, a także wyjść z nowymi umiejętnościami i głową pełną wiedzy. Pragniemy rozwijać i personalizować sektor kultury. Promujemy polskie dziedzictwo narodowe jako element europejskiego dziedzictwa kulturowego.

Do naszych obowiązków należy również inspirowanie i wspieranie ruchów społecznych oraz organizacji pozarządowych, które zajmują się różnego rodzaju działaniami w sferze kulturalnej. Nasz zespół odpowiada także za informację kulturalną oraz przeprowadzanie prac badawczych z zakresu kultury.

Imprezy sportowe dla dzieci i dorosłych - lipiec 2019

Już na początku czerwca w Okręgowy Centrum Kultury rozpocznie się niezwykły cykl wydarzeń sportowych. Rozpoczynamy w Dzień Dziecka, gdzie całość otworzy impreza organizowana właśnie z tego tytułu. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tego dnia.

1 lipca - Sportowy Dzień Lata w OCK

1 czerwca od godziny 10:00 zapraszamy na dzień pełen atrakcji. Wakacje to ważny okres w życiu naszych pociech, dlatego warto poświęcić im trochę więcej czasu i zadbać o należytą zabawę!

10:00 — 12:00. Imprezę otwiera Wielki Turniej Piłkarski z gwiazdami — z uczestnictwem chętnych uczniów szkół podstawowych w Warszawie. Największą atrakcją tego ranka będzie możliwość spotkania ze sławnym piłkarzem.

Piłkarz chętnie spotka się z dziećmi, aby opowiedzieć im o swojej karierze. Zaplanowany jest również krótki trening dla fanów futbolu, podczas którego dzieci będą mogły zapoznać się z cennymi wskazówkami światowej sławy piłkarza. Będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gwiazdą i uzyskania koszulki z autografem. Już niedługo ujawnimy osobę, która odwiedzi nasze Centrum!

12:00 — W samo południe ruszamy z Wielką Rzeźbą! Pod nazwą kryją się amatorskie zawody kulturystyczne dla mieszkańców Warszawy. Do konkursu mogą zgłosić się zarówno mężczyźni, jak i przedstawicielki płci pięknej. Spośród uczestników publiczność w drodze głosowania wybierze 3 najlepiej wyrzeźbionych warszawiaków i warszawianki.

Fundatorem nagród w konkursie jest producent suplementów diety — Muscle Zone. Nagroda główna składa się z wielkiego zestawu preparatów białkowych, węglowodanowych oraz spalających tkankę tłuszczową. Osoby, które zajmą 2 i 3 miejsce otrzymają karnety do sklepu online o wartości 300 zł.

12:00 — W tym samym czasie odbędzie się charytatywny bieg dla dzieci. Na ulicach Warszawy zostaną wytyczone specjalne tory, po których najmłodsi będą ścigać się do mety. Wydzielono 3 trasy wg. kategorii wiekowych. Pierwszy tor będzie liczył 400 m i ścigać się po nim będą dzieci do lat 5. Druga trasa - już nieco dłuższa - będzie wynosiła 1 km, a w zawodach będą mogły wziąć udział dzieci do lat 10. Ostatni tor to trasa dla zaawansowanych, starszych dzieci powyżej 10 lat, a także młodzieży (2 km). Zawody biegowe organizowane są na rzecz działalności Fundacji Młodych Uśmiechów, która wspiera samotne matki z ubogich rodzin. Wpisowe wynosi 10 zł, a wszystkie środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie fundacji.

13:00 — GIGA Foodtrucki — Na placu przed wejściem do Okręgowego Centrum Kultury już o 13:00 rozstawią się foodtrucki. Wielkim zaskoczeniem jest liczba gastronomicznych punktów na kółkach, która weźmie udział w tegorocznej edycji. Będzie ich aż 50! Jednak miłośnicy niezdrowych fastfoodów na próżno będą szukać tam tłustych, kalorycznych dań. W tym roku wszystkie foodtrucki serwować będą zdrową żywność, jednak nie oznacza to, że będzie niesmacznie — wręcz przeciwnie!

Świetną informacją jest fakt, że każda z restauracji serwujących dania podczas festiwalu zgodziła się na podarowanie darmowych przystawek. Goście będą więc mogli skosztować smacznych przekąsek na specjalnie rozstawionych na środku placu stołach.

Foodtrucki będą serwowały dania aż do zakończenia Dnia Dziecka, tj. do godziny 18:00.

14:00-17:00 — KONCERTOMANIA i KABARETOMANIA— W lewym sektorze na placu przed budynkiem rozstawimy wielką scenę, na której tego dnia wystąpią największe polskie gwiazdy. Będziemy mogli posłuchać wielu pełnych wrażeń koncertów. Szczegóły już wkrótce!

W tym samym czasie w budynku odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci, rozmaite turnieje, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody filmowe, książkowe, a także bony do sieci salonów empik, drogerii, restauracji i sklepów online.

17:00-18:00 — Pokaz świetlny i Wielki Marsz z Pochodniami ulicami Warszawy lub przejażdżka dorożkami.

Pod koniec dnia goście będą mogli podziwiać multimedialny pokaz kolorowych świateł. Następnie wszyscy chętni uczestnicy dostaną możliwość skorzystania ze spaceru ulicami miasta z pochodniami. Całość będzie urozmaicać warszawska orkiestra. Zapraszamy również do przejazdu miejskimi dorożkami. Wszyscy spotkamy się w specjalnie wyznaczonym miejscu, gdzie na pożegnanie rozpalimy ognisko, zaśpiewamy piosenki i zjemy kiełbaski. Wszystkich muzyków zachęcamy do wzięcia ze sobą gitar. Imprezę zakończymy śpiewająco!

Co jeszcze czeka nas w lipcu?

To jeszcze nie koniec! Wszyscy, którzy myślą, że inicjatywa zakończy się wraz z 1 lipca, są w wielkim błędzie! Sportowy festiwal w OCK będzie trwał przez cały miesiąc. We wszystkie weekendy czerwca zapraszamy mieszkańców do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach. Czekają na was m.in:

Ćwiczenia z trenerem personalnym;
Maratony rowerowe;
Zawody biegowe;
Spotkania z największymi sportowcami;
Koncerty zespołów polskich i zagranicznych;
Kabarety i stand-upy;
Sale zabaw dla dzieci;
Wielki Festiwal obrzucania się pomidorami;
Gry i zabawy ulicami Warszawy;
Wycieczki dla dzieci z przewodnikiem w ciekawe miejsca stolicy;
Wyjazd z dziećmi do wioski indiańskiej i parku rozrywki;
Nauka sztuk walki dla dorosłych: karate, judo, taekwondo i wiele innych.
Wystawa malarska z zakresu sportu i rekreacji;
Dni otwarte w stadninie koni;
Rozmaite konkursy sportowe.

I wiele innych!