OCK — nadchodzące wydarzenia kulturalne

07 lipca 2019 roku - Koncert chóru SOLI BRIO

Wszystkich miłośników muzyki chóralnej zapraszamy na niezwykły koncert warszawskiego chóru kościelnego SOLI BRIO, który odbędzie się już 7 lipca o godzinie 18:00. Wydarzenie będzie trwało około 2 godzin, a podczas występu będziemy mogli wysłuchać najpiękniejszych pieśni kościelnych. Chór składa się aż z 80 osób!

Przed, po oraz w trakcie koncertu w sali obok zostanie zorganizowana sprzedaż charytatywna. Na stoiskach będzie można nabyć płytę zespołu chóralnego z największymi przebojami operowymi oraz pieśniami koncertowymi, płytę dvd z występami podczas największych światowych imprez i konkursów, a także książkę wydaną w tym roku, w której znajdziemy informacje na temat powstania oraz struktury i pracy członków zespołu. Po koncercie istnieje możliwość nabycia autografu oraz krótkiej rozmowy z uczestnikami.

Opłata za wstęp na koncert dla osoby dorosłej to 10 zł. Osoby, które przybędą w grupach większych niż 2 osoby, otrzymują zniżkę, a wstęp będzie kosztował 5 zł od osoby. Dzieci do lat 10 wchodzą bezpłatnie.

Zapraszamy do udziału!

Teatralne lato z Okręgowym Centrum Kultury

Okręgowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjezdnych do udziału w Teatralnym Lecie! Odpowiadając na potrzeby odbiorców, stworzyliśmy inicjatywę, której celem jest popularyzacja warszawskich teatrów, w tym amatorskich grup teatralnych, teatrów studenckich oraz licealnych. Wystąpią również znane teatry oraz wielkie gwiazdy sceny!

Teatralne lato to moc niesamowitych wrażeń! Przez prawie 2 miesiące wakacji (rozpoczynając już 10 lipca) będziemy mogli za darmo obejrzeć setki niesamowitych spektakli teatralnych. W ofercie znajdują się nie tylko sztuki dla dorosłych, ale również spektakle dziecięce, które wystawiane będą na wielkiej scenie usadowionej na tylnym placu zebrań koło budynku Centrum Kultury.

W godzinach porannych (zazwyczaj od 09:00 do 13:00) odbywać się będą teatrzyki dla dzieci, podczas których widzowie będą mogli również skorzystać z warsztatów teatralnych dla najmłodszych, a także zajęć typu tworzenie kukiełek, choreografii teatralnej i wiele innych. W pobliżu umieszczona zostanie również strefa gastronomiczna, w której rodziny będą mogły spożyć posiłek w formie obiadu, przekąski czy słodkich deserów. Nie zabraknie także karuzeli, dmuchanych materaców i zamków do skakania, dmuchanych zjeżdżalni oraz innych atrakcji. Rozpoczynamy już 1 lipca o godzinie 09:00.

Godziny wieczorne przeznaczone są dla osób dorosłych, które na wielkiej scenie będą mogły podziwiać zarówno amatorskie grupy teatralne, jak i wielkich artystów, których oglądamy na deskach teatru oraz szklanych ekranach. Strefa gastronomiczna otwarta będzie do godziny 22:00.

Pełen harmonogram już wkrótce.

Zapraszamy!

Koncert poezji śpiewanej

Serdecznie zapraszamy na koncert poezji śpiewanej, który odbędzie się 19 lipca 2019 roku o godz 19:00 w sali teatralnej Okręgowego Centrum Kultury. Na koncercie wykonywane będą utwory na podstawie wierszy warszawskich studentów oraz członków klubów poetyckich w stolicy. Wystąpią na scenie m.in:

— Anna Bendkowiecka — śpiew
— Oliwia Smykałek — śpiew
— Karol Wojtaszek — śpiew
— Izabela Hłubicka — śpiew
— Marek Wawel — gitara
— Radosław Stefaniak — instrumenty klawiszowe
— Karol Plenarczyk — gitara
— Radosław Ryś — instrumenty klawiszowe

Na koncercie czeka na Państwa również występ niespodzianka. Tajemniczy utwór zaśpiewa specjalny gość, wielkiej sławy wokalistka, którą zna każdy z nas. Będzie to uhonorowanie całego wydarzenia! Po koncercie goście otrzymają możliwość otrzymania autografu oraz zrobienia zdjęć i krótkiej rozmowy z tajemniczym gościem.

Koncert będzie trwał 2 i pół godziny (w czas trwania zostały wliczone dwie 15 minutowe przerwy). Na holu obok sali zostaną rozstawione stoiska, na których można zakupić tomiki poezji, płyty z muzyką twórców, którzy wystąpią na koncercie, a także wiele innych. 10% zysków ze sprzedaży trafi do fundacji, którą wyłonimy w głosowaniu przeprowadzonym wśród gości.

Podczas przerw zapraszamy do skorzystania z restauracji, która mieści się na tym samym piętrze, na którym będzie odbywał się koncert. Z okazji tego wydarzenia każdy gość otrzyma darmowy poczęstunek w formie przekąski oraz ciepłego lub zimnego napoju (do wyboru).

Co z dziećmi?

Wszystkich, którzy nie mają z kim pozostawić swoich dzieci pod opieką, a chcą swobodnie posłuchać koncertu, zapraszamy do specjalnie stworzonej na tę okoliczność sali zabaw. Na sali na dzieci czekać będą 2 opiekunki i 2 animatorki zabaw. Sala będzie znajdowała się na parterze po lewej stronie w pokoju numer 03. Dzieci w tym czasie będą mogły skorzystać z rozmaitych zabaw oraz pograć w gry. W sali będą znajdować się baseny z kulami dla młodszych dzieci, stoliki interaktywne do gier, piłkarzyki, bilard dla dzieci, stoisko do ping ponga, kącik zabaw dla dziewczynek z lalkami, kącik zabaw dla chłopców z klockami i samochodami, a także kącik plastyczny. Animatorki zadbają o zapełnienie czasu dzieciaków w sposób interesujący oraz pouczający.