Zajęcia dla dzieci i młodzieży

W naszym Centrum Kultury organizujemy rozmaite zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dzięki tego typu inicjatywom, nasze pociechy mogą nie tylko rozwinąć swoje umiejętności w danej dziedzinie, ale również zintegrować się, nawiązać nowe znajomości i otworzyć się na poznawanie nowych dziedzin. To również idealny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Szkoła tańca JUST DANCE

Szkoła tańca JUST DANCE oferuje warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu nauki:

— gimnastyki artystycznej (dzieci od 6 lat)
— baletu (dzieci 6-9 lat)
— jazzu (dzieci od 6 lat)
— tańca współczesnego (dzieci od 10 lat wzwyż)
— hip-hopu (dzieci od lat 10 wzwyż)
— taniec teatralny

Warsztaty prowadzone są przez instruktorów posiadających szeroką wiedzę, wieloletnie doświadczenie i ogromną pasję do tańca. Wszystkie lekcje dostosowane są do umiejętności uczestników. Na zajęciach tworzone są różnorodne choreografie, które wykorzystuje się na występach publicznych.

ZUMBA

ZUMBA to taniec inspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitnessu. To nie tylko świetna zabawa i uśmiech na twarzy, ale również ogólnorozwojowa aktywność fizyczna. Zajęcia zumby odbywają się raz w tygodniu (zazwyczaj w piątek wieczorem), a jedna lekcja trwa godzinę. Miesięczny karnet na zajęcia kosztuje 40 zł.

Teatr Tańca

Teatr tańca to nie tylko umiejętności taneczne, ale również aktorstwo, niesamowita choreografia, a także talent wokalny. Wszystkich, którzy posiadają chęci, determinację i pasję do występowania na scenie w ramach teatru tańca zapraszamy na nasze zajęcia, które odbywają się w każdy czwartek od godziny 17:30 do 19:00.

Fitness Slavica Dance

Fitness Slavica Dance to nic innego, jak ludowy fitness, który skierowany jest dla osób w każdym wieku, dlatego będzie to idealna aktywność fizyczna dla młodzieży, a nawet dzieci. Ten rodzaj tańca łączy w sobie kroki z fitnessu oraz elementy polskich tańców folkowych. Ćwiczenia z zakresu fitness slavica dance to wielki zastrzyk pozytywnej energii i świetny sposób na rozruszanie całego ciała oraz spalanie kalorii.

Jakie efekty przynoszą zajęcia?

— Na każdej lekcji można spalić nawet 500 kcal;
— Poprawa sprężystości skóry i balansu ciała;
— Zwiększenie zakresu ruchomości stawów;
— Poprawa wydolności tlenowej;
— Likwidacja stresu i negatywnych emocji;
— Poprawa sprawności fizycznej;
— Świetna zabawa i integracja;
— Zastrzyk energii.

Zajęcia plastyczne

Lekcje z zakresu edukacji artystycznej stworzyliśmy z myślą o dzieciach i młodzieży, która pragnie rozwijać swój talent plastyczny. Prowadzone kursy wpływają na rozwój umiejętności manualnych, inteligencji wizualni-przestrzennej, a także stanowią świetny pomysł na odkrycie nowych pasji oraz nawiązanie nowych znajomości.

Nasze warsztaty umożliwiają poznanie technik plastycznych, typu:

— rysunek;
— malarstwo;
— tworzenie przedmiotów użytkowych;
— odnawianie przedmiotów użytkowych;
— malowanie dekoracyjne.

Uczniowie w trakcie naszych zajęć poznają lub utrwalają naukę rozpoznawania kształtów, rysują figury geometryczne oraz ćwiczą umiejętności przekształcania ich przez symetrię. Pogram warsztatów umożliwia nie tylko rozwój umiejętności plastycznych oraz zagłębianie różnego rodzaju technik malarskich oraz rysunkowych, ale również wpływa na rozwinięcie zdolności matematycznych, poprawia samopoczucie i umożliwia nawiązanie kontaktów z rówieśnikami.